Jaki wpływ na potencję ma palenie papierosów?

Lut 17, 2021 by admin

Jak palenie wpływa na nasza potencję? Okazuje się, że badania pokazują, że palenie ma naprawdę negatywny wpływ na jakość seksualnego życia. Co więcej powoduje spadek libido zarówno u kobiet jak i także u mężczyzn. U mężczyzn pojawia się także trudność w osiąganiu oraz utrzymaniu erekcji. Papierosy jakby tego było mało obniżają objętość i jakość nasienie. To właśnie utrudnia zapłodnienie.

Wiemy doskonale, że palenie papierosów niszczy nasze serce, płuca oraz cały układ krwionośny. Jest to także jedna z przyczyn najczęstszych powstawania nowotworów krtani, płuc oraz innych narządów. Ale to nie jest jeszcze lista pełna zagrożeń. Palenie papierosów ma także wpływ niszczący na potencję.

Konkretny wpływ

Palenie papierosów na pewno przyczynia się do zmian niekorzystnych powstających w układzie krążenia. Po prostu układ ten staje się mniej wydolny. Naczynia krwionośne zwężają naczynia krwionośne, a do tego transportują o wiele mniej krwi, a w tym także do płciowych narządów. Zarówno dotyczy to kobiet jak i także mężczyzn.

Znacznie mniejsze ukrwienie płciowych narządów objawia się o wiele większymi trudnościami w osiągnięciu oraz utrzymaniu erekcji, czy to w odczuwaniu samej przyjemności podczas seksu. Badania także pokazują, że wśród młodych mężczyzn to właśnie papierosy są czynnikiem głównym, który powoduje zaburzenia erekcyjne. W wieku starszych dochodzą także do tego przyjmowane leki, choroby ogólnoustrojowe oraz także wiele innych czynników.

Jak palenie wpływa na proces erekcyjny?

Nikotyna, która jest wchłaniania przez organizm, dociera do naszego mózgu oraz także działa na układ nerwowy autonomiczny, powodując przy tym obkurczanie krwionośnych naczyń. Dopływ krwi zostaje zatem mocno zaburzony.

Nikotyna uszkadza również naczyniowy śródbłonek, który odpowiedzialny jest za produkcję tlenku azotu, rozszerzającego krwionośne naczynia podczas wzwodu. Skutkiem samego pobudzenia mózgu przez nikotynę jest również skurcz gwałtowny naczyń krwionośnych właśnie w prąciu. Krew odpływa szybko z prącia także w wyniku samego uszkodzenia żylnych zastawek przez nikotynę krążącą w nikotynie. Dochodzi także do niego podniesienie stężenia białka w krwi. Wpływa na tworzenie się skrzepów niewielkich we włosowatych naczyniach prącia.

Spadek libido

Uleganie nałogowi palenia papierosów także powoduje zmniejszenia produkcji testosteronu w samym organizmie mężczyzny, a w samym efekcie spadek libido. To potwierdzają badacze, którzy od lat prowadzą analizy, które dotyczą działania niszczącego związków chemicznych, które się znajdują w papierowym dymie

Kobiety palące z kolei ryzykują obniżeniem zdolności do osiągania orgazmu, ponieważ krwionośny układ dostarcza znacznie mniej krwi do płciowych narządów, które się stają przez to niezmiernie wrażliwe. Co więcej nikotyna także może zniszczyć jajniki i spowodować zmniejszenie się produkcji estrogenu oraz tym samym wcześniejszą menopauzę.

Jak wdać nie warto palić papierosów. Nie ryzykujmy własnym zdrowiem i sprawnością.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *